onejromancja

 

 

KSIĘGA SNÓW

Pracę ze snem zaczynamy od założenia naszej "Księgi Snów" -  wyjaśnijmy sobie czym ona jest i jaka jest jej funkcja.

"Księga Snu" to po prostu nasz prywatny dziennik snów w którym będziemy zapisywali swoje sny i spostrzeżenia związane z naszymi snami. Posiada ona kilka funkcji; poprawia pamiętanie naszych snów, pozwala śledzić nasze postępy, stanowiąc archiwum i dokumentację naszych osiągnięć, do którego możemy w każdej chwili się odwołać, które możemy przeanalizować i z którego możemy wyciągać wnioski. Przede wszystkim zaś jest ona niezwykle ważnym narzędziem w oneiromancji czyli inkubacji snów, czyli wywoływania snów na określone tematy i zrozumienie znaczenia inkubowanego snu czyli odpowiedzi na zadane pytanie.

   Naszą "Księgą Snów" może być notes, lub zeszyt, który możemy włożyć pod poduszkę i nosić przy sobie w ciągu dnia, abyśmy mogli w nim zapisywać sny i refleksje, które przypomnimy sobie w tym czasie. Dziennika snów podobnie jak i długopisu, którym dokonujemy w nim zapisów, nie powinniśmy używać do niczego innego.

 Zakladając "Księgę Snów" podejmujemy postanowienie "Tutaj będę zapisywał wszystkie swoje zapamiętane sny".

 Prowadząc "Księgę Snów" ważne jest aby przy każdym śnie umieszczać datę, dobrze jest nadać tytuł każdemu zapisanemu snowi. Prześledzić które sny z ubiegłej nocy pojawiły się wcześniej, a które później.

 Ważne jest aby zastanowić się, jakie wrażenia i myśli z poprzedniego dnia mogły wywołać określony sen, jakie emocje, wrażenia i doznania, wywoływały w nas te sny i zapisać to przy nim.

 Zastanawiamy się, jakie znaczenie może mieć dla nas ten sen i zastanawiamy się nad występującymi w nim symbolami. Szczegółowo opisujemy otoczenie, w jakim każdy sen się pojawił, występujące w nim postacie, znaczące rekwizyty, bądź symbole oraz emocje, jakie się w nim pojawiają.

 Po zapisie każdego snu zostawiamy miejsce wolne na późniejsze refleksje, spostrzeżenia i myśli, jakie później mogą się pojawić w związku z tym snem.

 Najważniejsze jest aby wyrobić w sobie nawyk zapisywania snów, tuż po przebudzeniu, jeszcze przed wstaniem z łóżka, a także w nocy, kiedy przebudzimy się po śnie.

 Traktujemy swoją "Księgę Snów" z szacunkiem, jako swoją tajemną, magiczną księgę w której zapisujemy najskrytsze kreacje naszego umysłu i nie pokazujemy jej nikomu.

 Przez pierwsze kilka tygodni staramy się mieć ją zawsze przy sobie, ponieważ możemy przypomnieć sobie sen o każdej porze, lub może pojawić się jakaś ważna refleksja.

 Kiedy budzimy się ze snu pamiętajmy, aby być odprężonym i dać sobie czas na przypomnienie snów. Jeśli sny nie wypływają natychmiast, poleżmy przez chwilę nieruchomo i poobserwujmy swoje uczucia, zanim zwrócimy swoją uwagę ku czemuś innemu.

Często po śnie pozostaje tylko ulotny nastrój. Jeśli odprężymy się, zwrócimy na niego uwagę wówczas często zdarza się, że przypominamy sobie cały sen. Ze snami należy postępować delikatnie, dać im spokój i czas. Jakikolwiek nagły skok myśli, chwilowe rozproszenie, próba wymuszenia wspomnień, może sprawić że ulotny nastrój snu zniknie i ulegnie zapomnieniu.



Dodaj komentarz






Dodaj

Księga gości
stat4u
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl